JedrzejewskiKrzysztof

Przez większość swojego życia wcale nie myślał o wielkich pieniądzach, choć już na piątym roku SGGW założył sklep ogrodniczy, a potem centrum ogrodnicze „Iglak”. W większy biznes wszedł wówczas, gdy zaczął pomagać bratu Leszkowi, który był inwestorem giełdowym, a w 2002 r. został większościowym udziałowcem zakładów mechanicznych.Ich akcje były zabezpieczeniem pożyczki, której udzielił. Pożyczkobiorca jej nie spłacił. Niestety, w 2008 r. Leszek popełnił samobójstwo. Młodszy z braci musiał przejąć odpowiedzialność za tysiące ludzi.

Obecnie Krzysztof Jędrzejewski znajduje się na 29. miejscu listy najbogatszych Polaków miesięcznika "Forbes". Należąca do niego w 60 proc. firma jest największym w Polsce producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa, zatrudnia ok. 6 tys. osób, a jej przychody za 2014 rok przekroczyły 365 mln zł.

Prócz zmysłu biznesowego znany jest ze swojej filantropii. Założył stowarzyszenie, wciągając w nie pracowników i menedżerów swojej firmy. Nie chce jednak podawać kwot, które rozdał.