PtaszynskaMalgorzata

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Loyola University w Chicago. Dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka przeszło tysiąca wywiadów, audycji i programów. Dwukrotnie wyróżniona przez Senat RP oraz Radę Miasta Chicago. Współtwórczyni bloga  z lokalnymi informacjami z Chicago i Nowego Jorku.

W latach 2006  - 2011 nauczyciel akademicki w Triton College, River Grove, Illinois. W latach 2014 - 2016 dyrektor wykonawczy Avondale Chamber of Commerce działającego w Chicago. Członek kapituły konkursu Wybitny Polak organizowanego przez Fundację Teraz Polska oraz Komitetu Organizacyjnego Parady 3 Maja w Chicago. Organizatorka Polish American Women's Conference. W 2015 r. wybrana do rady działającej przy biurze Skarbnika Miasta Chicago.